ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5246282
*
nr 524 6282
Spegel
höjd: 61
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2008
kl 16:55:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 19:04:15
1
200 kr
7/5 21:49:26
2
200 kr
7/5 21:53:44
2
300 kr
11/5 11:06:54
3
350 kr
12/5 11:06:47
4
Vinnande bud
12/5 16:09:00
5
450 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 524 6282
Spegel
höjd: 61
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/5 19:04:15 | 1 | 200 kr |
| 7/5 21:49:26 | 2 | 200 kr |
| 7/5 21:53:44 | 2 | 300 kr |
| 11/5 11:06:54 | 3 | 350 kr |
| 12/5 11:06:47 | 4 | Vinnande bud |
| 12/5 16:09:00 | 5 | 450 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



